Počasí Budapešť | Teploty Budapešť

budapest-bg-header-title.png
     
         
 
 

Počasí v Budapešti

 

Podnebí je v podstatě totožné jako v Česku - středoevropské, mírně kontinentální. Průměrná lednová teplota je právě 0 °C, v červenci pak 22 °C. Roční úhrn srážek se pohybuje kolem 620 mm, přičemž nejnižší je v březnu (cca 30 mm) a nejvyšší v červenci (přes 60 mm).

          

Protože po Budapešti se vyplatí hodně chodit, ideální je k návštěvě zvolit období před nebo po hlavní turistické sezóně. Nádherná je metropole ale i v jarním čase, kdy zeleň kolem starého města rozkvétá. V létě naopak oceníte osvěžení ve všudypřítomných lázních nebo cestování na lodích po Dunaji.

Last minute zájezdy do Budapešti

OdDníKamDop.Str.Cena

Průměrné teploty v Budapešti

 

Zdroj: weatherspark.com

V grafu můžete vidět celoroční průměrné nejvyšší (červená) a nejnižší (modrá) teploty v Budapešti během roku. Průměrná teplota v Budapešti se během roku většinou pohybuje mezi -4 °C a 27 °C a jen výjimečně se dostane pod -11 °C nebo přes 32 °C.

 Jaro v Budapešti

Jaro je skvělou dobou pro návštěvu Budapešti. Město se probouzí ze zimy a turisté začínají zvolna přijíždět. Stejně jako v každém dalším evropském městě začínají kvést stromy, všude voní barevné kytky a všude je vidět mnoho odstínů zelené trávy. Pokud se chystáte navštívit Budapešť právě na jaře, dejte si pozor na nepředvídatelné počasí, zejména v březnu a dubnu Vás může zastihnout nejedna přeháňka. Průměrné jarní teploty se pohybují málo nad 20 °C. 

 Léto v Budapešti

Léto v Budapešti může být pořádně horké a teplo většinou vydrží i přes noc. S letními teplotami se ve městě můžete setkat přibližně od května do poloviny září. V červenci a srpnu se městu dostává přibližně 10 hodin slunečního svitu. Pokud Vám vyšší teploty nevadí, letní zájezd do Budapešti pro Vás může být výbornou volbou. V letních měsících sice do města přijíždí nejvíce turistů, díky delším dnům však máte více času na objevování památek a poznávání města. I když teploty v létě přesahují i hranici 30 °C, rozhodně doma nezapomeňte deštník z důvodu letních bouřek.

 Podzim v Budapešti

Zejména v říjnu se v Budapešti, stejně jako u nás, můžete setkat s babím létem, v maďarštině vénasszonyok nyara, díky kterému si zde i na začátku podzimu můžete často užít slunečného počasí. V září teploty klesají přibližně k 16 °C, v říjnu až k 8 °C. Stejně jako jaro, i brzký podzim je ideálním obdobím pro návštěvu města, jelikož hlavní turistická sezóna je u konce a teploty jsou stále příjemné.

 Zima v Londýně

Zimy v Budapešti jsou podobné jako u nás. Ačkoliv poslední dobou nejsou zimy tak ostré jako dříve, běžně se můžete setkat s teplotami hlouběji pod bodem mrazu. Výjimkou rozhodně nejsou ani slunné zimní dny, proto se zimního zájezdu do Budapešti rozhodně nemusíte bát, obzvlášť když máte po celém městě tolik příležitostí sednout si do tepla a vychutnat skvělé maďarské pokrmy a horké nápoje. 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Počasí v oblasti Budapest

Aktualizováno 13/03/2016 03:30většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje