Dovolená v Budapešti | Zájezdy do Budapešti

budapest-bg-header-title.png
     
         

Zájezdy do Budapešti

 

Budapešť je metropolí, kde si na své přijdou všichni, ať už milovníci architektury, hudby, pikantního jídla a dobrého vína, aktivního odpočinku či poklidné relaxace v lázních. A to v kteroukoliv roční dobu. Pokud přeci jenom budete zvažovat vhodnou dobu k návštěvě, vezměte v úvahu hlavní kulturní akce, které město nabízí. Na jaře žije největším kulturním festivalem Maďarska a návštěvníky tu čekají především koncerty vážné hudby a divadelní či taneční vystoupení. V červnu tu zažijete Panonské vinařské shromáždění i karneval. Pokud jste vyznavači rychlých strojů, přijeďte uprostřed léta, kdy se tu jezdí Velká cena Maďarska Formule 1. Pokud Vás láká moderní popová a rocková hudba, přijeďte na červencový hudební festival Sziget („Ostrov“), který svou velkolepostí daleko přesahuje největší festivaly u nás. V létě tu také probíhá Festival opery a baletu nebo Židovský letní festival. Září je měsícem Mezinárodního festivalu vína a šampaňského a v říjnu sem jezdí milovníci moderního umění. Dvoumilionová metropole nespí ani v zimě, kdy zejména její centrum zdobí vkusná vánoční výzdoba. Zdejší adventní trhy se těší velké oblibě. Není divu, když si stále zachovávají osobitý styl a seženete na nich pouze sortiment, na jehož kvalitu dohlíží speciální porota.

Nejoblíbenější zájezdy do Budapešti

OdDníKamDop.Str.Cena

Objednejte si nejvýhodnější ubytování v Budapešti!

 

 
 

Doprava do Budapešti

 

Už od dávných dob leží Budapešť na hlavních dopravních tepnách a také dnes k hlavnímu městu směřují všechny maďarské dálnice. Proto se sem rychle dostanete jak vlastním autem, tak některou z pravidelných autobusových linek dopravních společností. V Budapešti a jejím okolí se ale musí počítat, zejména v době dopravní špičky, s dopravními zácpami. Pokud se budete chtít silnici vyhnout, využijte vlakového spojení. Mezinárodní rychlíky včetně komfortních lůžkových vozů sem z České republiky jezdí několikrát denně a dovezou Vás na Východní vlakové nádraží, ležící v centru města.

          

Pro náročnější cestovatele se nabízí letecká doprava. Budapešťské letiště je vzdáleno přibližně půl hodiny jízdy od centra a je dostupné letištní autobusovou linkou, městskými autobusy a samozřejmě taxíky. Z terminálu 1, tedy terminálu pro nízkonákladové lety, Vás do centra města doveze i vlakový spoj. Pokud patříte mezi romantiky tělem i duší a samotná cesta je pro Vás cíl, můžete sem z Bratislavy či Vídně přijet lodí. Pohodlnější ale asi bude využít lodě spíše pro kratší turistické vyjížďky po Dunaji. Nejčastějším nástupním místem je přístaviště pod Řetězovým mostem u Rooseveltova náměstí. Nejen při lodní projížďce si Vás získají mosty přes Dunaj, dotvářející budapešťské panorama. K těm nejobdivovanějším patří již zmíněný Řetězový most (Széchenyi lánchíd), považovaný Maďary za osmý div světa, dále nejdelší a nejelegantnější Alžbětin most (Erzsébet híd) a Most Svobody (Szabatság híd), do něhož poslední stříbrný nýt slavnostně zatloukl František Josef I.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje