Památky Budapešť | Budapešťské památky

budapest-bg-header-title.png
     
         
 
 

Objednejte si nejvýhodnější ubytování v Budapešti!

 

Památky v Budapešti

 

Budapešti se oprávněně přezdívá „Perla na Dunaji“. Maďarská metropole je totiž protkaná skvostnými místy, která možná nejsou tak proslulá, zato usazená v kouzelném starém městě, které si pohodlně projdete.

Většina místních ulic, zejména těch v centru města, vyloženě láká k pěším procházkám a toulkám. Mimoto se Budapešť může chlubit skvělým dopravním systémem městské hromadné dopravy. Prim tu hraje metro, sestávající ze tří linek. Všechny se střetávají v centru města na náměstí Deák Ferenz. Ostatně byla to právě Budapešť, kde před více než sto lety vybudovali vůbec první podzemní dráhu na evropském kontinentě. Vedla pod třídou Andrássy, stejně tak jako dnešní žlutá trasa č. 1.

          

Třída Andrássy je více než 2 km dlouhým bulvárem, na němž stojí mnoho nádherných budov včetně klenotu – maďarské Státní opery. Celá ulice byla navržena v 19. století podle pařížských bulvárů s cílem, aby se obyvatelé hustě osídleného centra snadno dostali do přírody. Ulice Vás z centra skutečně dovede na Náměstí Hrdinů s Památníkem milénia, postaveného na oslavu tisícího výročí příchodu Maďarů do této oblasti, a následně do rozsáhlého městského parku Városliget s jezerem, hradem či celoročním cirkusem.

A kam při dalších toulkách rozhodně nezapomenout zavítat? Třeba na Budínský hrad. Když místní hovoří o hradě, nemyslí přitom jen na rozlehlý královský palác či Matyášův chrám, ve kterém se konaly královské svatby, ale na celé středověké město vybudované na Hradním vrchu. V jeho spletitých uličkách se i místní velmi rádi jen tak procházejí. Z vyhlídkového místa – pohádkové Rybářské bašty – spatříte jako na dlani okouzlující budovu budapešťského parlamentu i Baziliku Svatého Štěpána, zakladatele a patrona státu.

Nenechte si ujít ani návštěvu největší evropské synagogy v ulici Dohány. Od památek se nechte svést k procházce po rušné pěší zóně – ulici Váci, plné obchůdků se suvenýry i luxusnějším zbožím, kaváren a restaurací. Dopřejte si posezení nad kávou a doplňte ji jedním z vyhlášených maďarských zákusků - třeba Dobos torta, hutným dortem s karamelovou polevou. Pokud byste si ho chtěli vychutnat opravdu stylově, navštivte luxusní Gerbeaudovu cukrárnu na náměstí Vӧrӧsmárty, kde ulice Váci končí. Na jejím opačném konci najdete Velkou městskou tržnici, nazývanou „Břicho Budapešti“. Stoly prodejců se prohýbají zejména pod nabídkou ovoce, zeleniny a místních uzenin.

Večer si nezapomeňte dát skleničku vína. Pěstování vinné révy má v Maďarsku tisíciletou tradici a víno je součástí nejen místní gastronomie, ale také historie a kultury.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Počasí v oblasti Budapest

Aktualizováno 13/03/2016 03:30většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje