Lázně Budapešť | Budapešťské lázně

budapest-bg-header-title.png
     
         
 
 

Lázně v Budapešti

 

Proslulost maďarských lázní trvá už stovky let a ani dnes neztrácejí nic ze své jedinečnosti. Luxusní welness centra vyrostla po celé Evropě, jen v Budapešti si však můžete při stejném standardu užít lázeňství v pravém slova smyslu, jako požitek tradovaný už od zrodu města.

Na území Maďarska se nachází jeden z nejbohatších zdrojů termální a léčivé vody na světě a více než polovina všech pramenů vyvěrá na povrch právě v Budapešti. Pozůstatky dávných lázeňských domů svědčí o tom, že termální prameny tu objevili a hojně využívali už staří Římané. První lázeňský dům tu byl postaven na úpatí Gellértova vrchu a svatá Alžběta v něm uzdravovala nejenom místní obyvatele. V dnešním lázeňském středisku a luxusním hotelu Gellért najdete také velký bazén s umělým vlnobitím, perličkové koupele a vyhřívanou plovárnu. Je zde i denní nemocnice zabezpečující komplexní léčebné služby a inhalatorium.

Lázní a koupališť je ve městě tolik, že jen vyjmenovat všechny by vydalo na dlouhý seznam. Vždyť Budapešť je ve světě jedinou metropolí, která se může pyšnit více než stovkou činných vřídel a termálních pramenů. Alespoň z těch „nejklasičtějších“ lázní na pravém břehu Dunaje lze jmenovat kromě lázní Gellért například lázně Rudas, Lukács, Király neboli Královské či Csázár neboli Císařské.

          

Vůbec prvními lázněmi na druhé straně řeky, patřícími dodnes k nejnavštěvovanějším, patří lázně Szechenyi, ležící přímo v srdci městského parku Városliget. Ty se pyšní nejen svou léčivou vodou a neobvykle velikou rozlohou. Pozoruhodná je i jejich náročná výstavba – zejména sochařská výzdoba a skleněné mozaiky, které jsou dílem nejvýznamnějších umělců Maďarska.

Velký lázeňský komplex si vyžaduje trochu trpělivosti, než si koupíte vstupenku, projdete převlékacími kabinkami, sprchami a dostanete se k bazénům. Rozhodně se ale není čeho obávat. Všude v prostoru lázní (a to platí obecně o všech budapešťských komplexech) se pohybuje místní personál, který Vás ochotně navede. Zejména v období letních prázdnin tvoří velkou část tohoto personálu studenti, kteří jsou připraveni hovořit s vámi i anglicky, pokud si nevystačíte s jinak téměř všudypřítomnou němčinou.

Vybrané zájezdy do lázní v Budapešti

OdDníKamDop.Str.Cena
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje