Letiště Budapešť | Letecky do Budapešti

budapest-bg-header-title.png
     
         
 
 

Letiště Ference Liszta Budapešť

 

Největší a nejdůležitější letiště v Maďarsku nese název po významném klavírním virtuózovi a skladateli 19. století Ferenci Lisztovi. Letiště si ambiciózně klade za cíl být v blízké době jedničkou v kvalitě služeb, růstu počtu pasažérů a účinnosti odbavení v zemích střední a východní Evropy. Již teď patří mezi pět největších letišť ve střední Evropě a po pražské Ruzyni je největší letiště mezi "novými" členy EU. Letiště je v provozu již od roku 1950 a nachází se zhruba 16 kilometrů jihovýchodně od centra Budapešti.

Letecky do Budapešti

 

Jak už to bývá u mezinárodních letišť po celém světě i u budapešťského letiště máte několik možností, jak se dostat z terminálů do centra města.

Nejpohodlnějším, ale také nejnákladnějším způsobem je klasicky taxi. Jedničkou v Budapešti je taxislužba Főtaxi s dlouhou tradicí (1913) a několika stovkami vozů. Nemusíte se bát, že byste s taxikářem museli mluvit maďarsky, každý z nich ovládá alespoň jeden světový jazyk. Do centra města se s využitím taxi dostanete asi za 6 500 forintů, což je v přepočtu přibližně 22 euro nebo 600 Kč.

Další možností je využití veřejné dopravy. Od 4:00 do 23:00 od Terminálu 2 jezdí pravidelná autobusová linka ke stanici metra Kőbánya-Kispest, ze které se linkou metra 3 směr Újpest Központ dostanete do centra města.

Jízdenku na hromadnou dopravu v ceně 350 forintů (asi 30 Kč) můžete zakoupit na letišti nebo za 450 forintů (40 Kč) přímo od řidiče autobusu. Při delším pobytu v Budapešti je vhodné si pořídit "Budapest Card", která mimo jiné zahrnuje také neomezenou přepravu v hromadných prostředcích. Kartu můžete zakoupit také přímo na letišti s platností od 24 hodin za 4 500 forintů (asi 400 Kč) až do 72 hodin za 8900 forintů (800 Kč).

Nejširší nabídku letenek do Budapešti za skvělé ceny najdete na našich stránkách letenky.travel.cz. Stačí si vybrat a letenku jednoduše zakoupit online!

Doprava z letiště do centra Budapešti

 

Letecké zájezdy do Budapešti

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Počasí v oblasti Budapest

Aktualizováno 13/03/2016 03:30většinou zamračenovětšinou zamračeno7 °C
 

Předpověď (min./max. teplota)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje